Projekt dla człowieka

 

18 września Fundacja Nasza Przestrzeń wraz z Fundacją Lighthouse Gdańsk i Stowarzyszeniem Twórczym i Edukacyjnym Babieloty rozpoczęła realizację projektu pt. Projekt Dla Człowieka. Projekt przewiduje przeprowadzenie cyklu warsztatów dotyczących: kwestii równouprawnienia, stereotypów, ubóstwa i praw człowieka oraz organizację festynu. Odbiorcami naszych działań są podopieczni Fundacji Dr Clown, Ośrodka Profilaktyki Środowiskowej "Mrowisko Glanik" i wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Z ramienia FNP warsztaty prowadzą: Robert Dukowski i Ludwika Radacka

Projekt współfinansowany jest przez British Council i Instytut Kultury Miejskiej w ramach programu Active Citizens -Aktywna Społeczność

 
Szkoła dla rodziców

2 lipca zakończył się cykl warsztatów psychoedukacyjnych „Szkoła dla Rodziców”  realizowanych przez Fundację „Nasza Przestrzeń” przy współpracy z Zespołem Kształcenia  Podstawowego i Gimnazjalnego nr 17 w Gdańsku. Zajęcia prowadziły pedagog  Dorota Pytel oraz psycholog Celina Lubińska – Gliwa. Rodzice uważali, że zajęcia spełniły ich oczekiwania. Warsztaty  bardzo im się przydały ze względu na zdobycie nowych wiadomości oraz ze względu na poprawę  kontaktów  z dziećmi oraz z innymi ludźmi.

 
Warsztaty Pod lupą wyobraźni

Fundacja Nasza Przestrzeń we współpracy z CSW Łaźnia, w ramach działań rewitalizacyjnych dzielnicy Nowy Port, od lipca 2012 realizuje projekt "Pod lupą wyobraźni".

 

Projekt "Pod lupą wyobraźni" to cykl warsztatów: plastycznych, fotograficznych, muzycznych, literackich, rękodzielniczych i światopoglądowych przygotowanych z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy zajęć pod okiem polskich i zagranicznych artystów będą szukali swoich własnych inspiracji artystycznych, rozwijali zdolności, uczyli się współpracy, dzielili własnymi doświadczeniami. Warsztaty będą promowały aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym w oparciu o prawa człowieka.

W ramach warsztatów będzie można własnoręcznie zbudować instrument muzyczny i na nim zagrać, sfotografować rodzinę bliską i daleką oraz przygotować własną mapę najciekawszych miejsc w Nowym Porcie i podarować ją turystom oraz innym mieszkańcom Gdańska. Mistrzynie rękodzieła będą miały okazję podzielić się swoim kunsztem z młodszymi mieszkankami dzielnicy, a poszukiwacze muzycznych wrażeń i bywalcy nowoporckich podwórek poszukają ukrytych dźwięków by stworzyć z nich muzyczny poemat.

 

Koordynatorką projektu jest Anna Dukowska.

 

Program warsztatów:


1.WARSZTATY FOTOGRAFII ANALOGOWEJ

"No Fear"

8 - 10 sierpnia 2012

 

"Kroniki Rodzinne"

5 - 7 lipca 2012

 

2.WARSZTATY "Moja Dzielnica"

10 - 14 lipca 2012

 

3.WARSZTATY PLASTYCZNO-LITERACKIE "Marzenia Duże i Małe"

25 - 27 lipca 2012

 

4.WARSZTATY MUZYCZNE "Hati - Interwencja, Interakcja, Integracja"

30 lipca - 3 sierpnia 2012

 

5.WARSZTATY "Narysuj Godność"- warsztaty edukacyjne dotyczące problematyki Praw Człowieka

wrzesień - grudzień 2012

 

6.WARSZTATY DLA KOBIET "Włóczkowe rewolucje" - międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze dla kobiet

grudzień 2012 godz. 17.00 - 19.15

 

 

 

 

 

Więcej informacji: http://www.laznia.pl/index.php?idDzial=206&idWpis=976&status=0

 

 

 

 
Warsztaty HOLOKAUST - DOŚWIADCZENIE SIEBIE WOBEC ZAGŁADY

Fundacja Nasza Przestrzeń zaprasza na warsztaty: Holocaust - doświadczenie zagłady. Warsztaty odbędą się 13 czerwca 2012 r.

Po co robić warsztaty o Holokauście? Po co o nim mówić, myśleć? To pierwsze pytanie, które wybrzmi w czasie warsztatów. Ich celem będzie przyjrzenie się temu, czego doświadczamy w konfrontacji z samym faktem Zagłady - ze świadomością tego, że się wydarzyła. Temat Zagłady bardzo często budzi silne emocje, opór lub fascynację. Za nimi kryje się coś autentycznego, i właśnie to "coś" spróbujemy odkryć dla siebie nawzajem w czasie tych sześciu godzin, jakie spędzimy razem.

Warsztaty prowadzić będzie Sonia Ruszkowska, trenerka Forum Dialogu Między Narodami.

Więcej informacji na: http://naszaprzestrzen.org/spc/?warsztaty&holocaust

 
„Chiny = kultura, medycyna , prawa człowieka”

Fundacja Nasza Przestrzeń zaprasza na prelekcję „Chiny = kultura, medycyna , prawa człowieka”, spotkanie poprowadzi Agata Chruszcz  z Fundacji Lighthouse Gdańsk, absolwentka filozofii, autorka  bloga „Z Chin do ludzi” ,trenerka zajmująca się głównie wolontariatem europejskim.

Agata opowie o kulturze, tradycyjnej chińskiej medycynie i prawach pacjenta.  Spotkanie  będzie osobistą opowieścią Agaty o doświadczeniu odmiennej kultury, zderzeniu ze swoimi stereotypami i doświadczeniu bycia „innym”.

Prelekcja odbędzie się w ramach punktu konsultacyjnego realizowanego w ramach projektu Świat Praw Człowieka.

Termin:  24 maja/czwartek  w godz. 16:00-18:30

Miejsce: UL. MISZEWSKIEGO 17; Pietro III pok. 307.

GODZ. 17.OO;

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Nr konta fundacji: 64 1940 1076 3081 0176 0000 0000