Białorusini w Trójmieście

Fundacja Nasza Przestrzeń zaprasza na warsztat/spotkanie pt. Białorusini w Trójmieście. Podczas warsztatów Białorusinka Nadzieja Wiarbouskaja przybliży ciekawe informacje dotyczące sytuacji Białorusinów na Pomorzu, opowie też o samej Białorusi.

 

Termin: 9 lipca 2013, godzina 18 45

 

Miejsce: Siedziba Stowarzyszenia Tolerado, ul. Miszewskiego 17, sala 307, (III piętro), Gdańsk Wrzeszcz.

 

Osoba prowadząca:

Nadzieja Wiarbouskaja pochodzi z Mińska, od 6 lat mieszka w Gdańsku, jest absolwentką kulturoznawstwa na UG. Na co dzień zajmuje się realizacją projektów kulturalnych związanych z Białorusią, w tym festiwalu "Solidarni z Białorusią", kocha Stocznie Gdańską.

 

Spotkanie Białorusini w Trójmieście organizowane  jest w ramach projektu Świat Praw Człowieka, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Gdańska.

 
E-formularz, www.voicelab.pl/fnp

Fundacja Nasza Przestrzeń zaprasza fundacje, instytucje, stowarzyszenia do darmowego korzystania z innowacyjnej technologii e-formularza.

E-formularz może być przydatny dla osób dla których barierą jest korzystanie z klawiatury i myszki.

E-formularz głosowy umożliwia wysłanie wiadomości e-mail. Wprowadzenie tekstu do formularza może odbywać się dzięki technologii rozpoznawania mowy za pomocą wypowiadania liczb.

 

Jeśli Twoja fundacja, stowarzyszenie współpracuje z osobami niepełnosprawnymi dla których barierą jest obsługa klawiatury i myszki, prześlij linka do tej strony: www.voicelab.pl/fnp/ i daj szansę innym bez barier korzystać z możliwości wysyłania wiadomości.

 
Festyn Ekologiczni Sąsiedzi

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza na Festyn Ekologiczni Sąsiedzi. Termin: sobota 11 maja, godzina 12-15. Miejsce : plac zabaw przy ul. Zator Przytockiego 4, Gdańsk Wrzeszcz.

Podczas festynu, jego uczestnicy będą mieli możliwość wziąć udział w:
- Warsztatach recyclingowych „Drugie życie rzeczy” ( rzeczy, które wyrzucamy na śmieci - będą wykorzystane do tworzenia rzeźb i zabawek)
- Warsztatach graffiti (dzieci pod okiem artystów będą miały okazję namalować wielkoformatowe graffiti o tematyce ekologicznej)
- zabawach z chustą animacyjną
- w "Gimnastyce Zdrowego Kręgosłupa" (pod okiem rehabilitantki osoby uczestniczące będą mogły nauczyć się prostych ćwiczeń poprawiających kondycję , nauczyć się technik relaksacyjnych jak również zasięgnąć porad indywidualnych).

W czasie festynu będzie też można dokonać bezpłatnego przeglądu rowerowego oraz nauczyć się jak dokonać jego prostych napraw. Uczestników będą animowały kolorowe clowny z Fundacji Dr Clown.

Festyn finansowany jest ze środków Miasta Gdańska w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów.

 
Warsztaty Hati

Fundacja Nasza Przestrzeń we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 realizuje projekt Pod Lupą Wyobraźni.

Poniżej link do filmu powstałego w trakcie warsztatów Hati i Facebooka projektu:

http://www.youtube.com/watch?v=-2Ca3vABMG8&feature=youtu.be

http://pl-pl.facebook.com/pages/Pod-Lup%C4%85-Wyobra%C5%BAni/406467156103124

 

 
Projekt Pod lupą wyobraźni

 

Fundacja Nasza Przestrzeń we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2, w ramach działań rewitalizacyjnych dzielnicy Nowy Port, w lutym 2013 przeprowadziła następujące warsztaty:


Warsztaty muzyczne HATI „Pracownia dźwięku”
11 – 15 lutego 2013, godz. 10.00 – 14.25

Grupa wiekowa: 10 – 18 lat
Uczestnicy oprócz stworzenia interaktywnej instalacji audiowizualnej, wprowadzeni zostali w artystyczną teorię i praktykę sound art. Główny nacisk postawiony został na następujące aspekty: integracja sztuk dźwiękowych z wizualnymi, poszukiwanie nowych źródeł dźwięku, projektowanie nowych instrumentów, instalacji, sytuacji i przestrzeni oraz tworzenie przestrzennych instalacji dźwiękowych przy użyciu źródeł akustycznych i elektroakustycznych. 
Prowadzenie: HATI (Rafał Iwański i Rafał Kołacki), Robert Dukowski


„Port Art” – warsztaty filmowe z artystyczną książką obrazkową „Czary” 
18 – 22 lutego 2013, godz. 11.30 – 13.45

Grupa wiekowa: 7 – 12 lat
Tematem przewodnim warsztatów było jedzenie (odżywianie, żywność). Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Czary” wydawnictwa TAKO, które opowiada o chłopcu imieniem Oskar. Oskar opiekuje się malutkim kuzynem. Dowiaduje się, że niemowlęta nie jedzą marchewki, sardynek ani szynki, bo... są karmione piersią. To istne czary! Głównym celem pięciodniowych spotkań było stworzenie filmu animowanego. Artyści zaprosili dzieci do zabawy, by wspólne stworzyć scenariusz, montaż oraz dźwięk do filmu. Zaprezentowane  także zostały dwie proste metody animacji: rysunek poklatkowy i koło animacyjne.

Prowadzenie: Aleksandra i Łukasz Wiese, Robert Dukowski


„Stoliczku, nakryj się” – warsztaty z artystyczną książką obrazkową 
20 – 22 lutego 2013, godz. 9.00 – 11.15

Grupa wiekowa: 3 – 6 lat wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami.
Podczas warsztatów prowadzący zapoznali dzieci z jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jaką jest jedzenie. Opierając się na książkach pt. „Czary”, „Kukuryk” i „Zły Wilk” wydawnictwa TAKO, odpowiedzieli na pytania: Czy wszyscy ludzie mają taki sam dostęp do żywności? Czy żywność na całym świecie jest traktowana z podobnym szacunkiem? Czym jest żywność dla człowieka? I czy można spojrzeć inaczej na żywność, jako na materię inspiracji artystycznej? Uczestnicy poznali jedną z technik graficznych - monotypię oraz stworzyli „kanapkowe obrazy” z masy solnej. 
Prowadzenie: Aleksandra i Łukasz Wiese, Robert Dukowski

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Nr konta fundacji: 64 1940 1076 3081 0176 0000 0000