Warsztaty Nasz Świat Twój Głos

 

Projekt „Nasz świat, twój głos- pogram edukacji globalnej dla lokalnych społeczności” oferuje sposób wprowadzania zmian na poziomie lokalnym, aby wpływać na poziom globalny. Poprzez strategie i metody partycypacyjne stosowane podczas warsztatów, będziemy mieli szanse podnieść poziom wiedzy na tematy współzależności globalnych, ale przede wszystkim wpłynąć na postawę obywatelską uczestników i uczestniczek tak by oni sami chętniej brali na siebie odpowiedzialność, która jest często pozostawiana jedynie rządom i pozostałym decydentom. W ramach projektu będą przeprowadzone bezpłatne działania warsztatowe skierowane do podopiecznych gdańskich organizacji pozarządowych oraz zostaną opracowane bezpłatne scenariusze zajęć. Warsztaty będą prowadzone przez dwóch trenerów: trenera edukacji globalnej i trenera praw człowieka.

Więcej informacji:http://naszaprzestrzen.org/naszswiat/

 
Sprawozdanie finansowe

wzor_tabela_bilansu.pdf fundacja 1.pdf

wzor_rachunek_wynikow.pdf fundacja 2.pdf

informacja dodatkowa za 2013.pdf

 
FESTYN EKOLOGICZNI SĄSIEDZI 2014

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza na Festyn Ekologiczni Sąsiedzi 2014.

 

Termin: niedziela 8 czerwca, godzina 12-15. Miejsce: plac zabaw przy ul. Zator Przytockiego 4, Gdańsk Wrzeszcz.

Podczas festynu, jego uczestnicy będą mieli możliwość wziąć udział w:
- warsztatach recyclingowych „Drugie życie rzeczy” ( rzeczy, które wyrzucamy na śmieci - będą wykorzystane do tworzenia rzeźb i zabawek)
- warsztatach graffiti (dzieci pod okiem artystów będą miały okazję namalować wielkoformatowe graffiti o tematyce ekologicznej)
- zabawach z chustą animacyjną
- w "Gimnastyce Zdrowego Kręgosłupa" (pod okiem rehabilitantki osoby uczestniczące będą mogły nauczyć się prostych ćwiczeń poprawiających kondycję , nauczyć się technik relaksacyjnych jak również zasięgnąć porad indywidualnych).

W czasie festynu będzie też można dokonać bezpłatnego przeglądu rowerowego oraz nauczyć się jak dokonać jego prostych napraw. Uczestników będą animowały kolorowe clowny z Fundacji Dr Clown.

Festyn finansowany jest ze środków Miasta Gdańska.PLAKAT EKOLO

 
Europa SI, gracias

Fundacja Nasza Przestrzeń serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkanie pt. "Europa SI, gracias. Przemyślenia nad procesem integracji Hiszpanii i Polski w UE”

„Przemyślenia, które przedstawię są rezultatem mojej czteroletniej pracy na Politechnice Gdańskiej gdzie prowadzę kurs o Hiszpanii dziś i Hiszpanii w UE i na świecie. Rozmawiając  z studentami, porównując Polskę i Hiszpanię razem odkryliśmy, że więcej nas łączy niż dzieli. Unia Europejska istnieje i ja jestem tego najlepszym przykładem: urodziłam się w jednym regionie Europy a w drugim- ponad 4.000 kilometrów dalej- mieszkam, żyję, pracuję a nawet kandyduję do Parlamentu Europejskiego.”- Susana Alegre Raso

Program spotkania:

Część I

  • Proces transformacji w Hiszpanii: zmiana reżimu od dyktatury Franco do obecnej demokracji. Porównanie do procesu transformacji w Polsce pod koniec lat 80-tych
  • "Droga do Europy" proces integracji Hiszpanii w EWG w 1986; porównanie do procesu integracji Polski w UE w 2004.
  • Zmiany po wejściu do UE w Hiszpanii i w Polsce. Moje osobiste doświadczenia jako świadka  integracji najpierw w Hiszpanii i potem w Polsce.
  • Pogląd o Europie: "Europe of the Peoples", kongres w Santiago de Compostela w 2014 r
  • Debata, pytania, komentarze

Część II

  • Krótka prezentacja Galicji: autonomia, najważniejsze miejsca, tradycje, muzyka, historia

Termin: 8 kwietnia, godzina 18- 19 30

Miejsce: Siedziba Stowarzyszenia Tolerado, ul. Miszewskiego 17, sala 307, (III piętro), Gdańsk Wrzeszcz (wejście z boku budynku)

Prowadząca: Susana Alegre Raso

 

Magister Prawa (Uniwersytet w Santiago de Compostela) i muzyk (Conservatorio w A Coruna, Akademia Muzyczna im. F.Chopina w Warszawie). Urodziła się w A Coruna (Galicia-Hiszpania), mieszka od 20 lat w Polsce, od 15 lat pracuje jako nauczyciel akademicki i od 2010 prowadzi kurs o Hiszpanii i Unii Europejskiej dla studentów Europeistyki Politechniki Gdańskiej. Równolegle jako muzyk wraz z zespołem Liarman koncertuje i podróżuje po Polsce. W 2014 kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 
Ferie 2014

z CSW Łaźnia II we współpracy z Fundacją Nasza Przestrzeń   zaprasza na warsztaty realizowane w ramach projektu pod Lupą Wyobraźni.

Warsztaty z artystyczną książką obrazkową - „Marzenia  duże i małe”

Termin: 20.01 – 24.01.2014r., godz. 10:00 – 13:00

Miejsce: CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5 , Gdańsk – Nowy Port

Uczestnicy: dzieci w wieku 6-12 lat

Prowadzenie: Aleksandra i Łukasz Wiese

 

W tegorocznej odsłonie projektu „Pod Lupą Wyobraźni” zapraszamy do wspólnej zabawy z książkami  „Wielka księga portretów zwierząt” Svjetlan Junakovi i „Zróbmy sobie arcydziełko” Marion Deuchars. Staną się one punktem wyjścia do twórczej pracy (z elementami arteterapii) nad sztuką dawnych i współczesnych mistrzów. Poznane dzieła będą pretekstem do odkrywania własnej kreatywności i ekspresji przez sztukę.

 

„Port Art” warsztaty muzyczne - „Kiedy głos tańczy, ciało zaczyna śpiewać”

Termin: 27.01 – 31.01.2014r.,  godz. 10:00 – 13:00

Miejsce: CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5 , Gdańsk – Nowy Port

Uczestnicy: dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat

Prowadzenie: Magdalena „Magia” Pasierska/ głos ME Myself & I

 

O tym, że śpiew to nie tylko zjawisko słuchowe, ale również fizyczne, będą mieli okazję się przekonać uczestnicy warsztatów „Kiedy głos, ciało zaczyna śpiewać”. Podczas zajęć poznają budowę narządów mowy, mechanizm oddychania, wydobywania się dźwięku oraz kontrolowania głosu. Dzięki technikom arteterapii, pracy nad dykcją, emisją głosu, wykorzystaniem technik jak Speech Level Singing; Frazowanie; Akustyczny śpiew a capella; Scatt jazzow, będą się nie tylko świetnie bawić, ale i profesjonalnie śpiewać.

więcej informacji na: http://www.laznia.pl/edukacja,teraz,394,ferie_zimowe.html

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Nr konta fundacji: 64 1940 1076 3081 0176 0000 0000